Napsali o nás

Trampoty s úplným znění územních plánů

Článek se podrobněji věnuje nově zavedenému institutu úplného znění územního plánu, který zavedla poslední novela stavebního zákona pro pořizování změn územního plánu. Příspěvek se zabývá zejména tím, zda může mít spor o správnost úplného znění vliv na účinnost změny územního plánu

Uspěchané přejímky nemovitostí

Rostoucí zájem o byty vede v některých případech i k tomu, že kupující nedostanou dost času na důkladnou prohlídku nemovitosti.

Dálnice D3 postupuje cestou nejmenšího odporu u Benešova

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) představilo návazné stavby k dálnici D3 v okolí Benešova. Kryjí se s představou odpůrců dálnice v její alternativní východní variantě. Proti dálnici přes Posázaví se chtějí bránit i právní cestou. "Zvažujeme přezkoumání aktualizace zásad územního rozvoje a chceme se účastnit územních řízení," sdělil advokát Michal Bernard z Jílového u Prahy.

Koalice nekoalice. Územní plán zastupitelstvem neprošel

Jihlava - Pondělní zastupitelstvo města Jihlavy po více než jeden a půl hodiny trvající diskusi neodsouhlasilo nový územní plán města.

V diskusi vystoupil jako jediný z veřejnosti Mgr. Vítězslav Dohnal,  právní zástupce odpůrců nového územního plánu ze Zborné, kde vedení města plánuje nepřiměřeně rozsáhlou zástavbu.